Представники газовидобувних компаній, міжнародні галузеві експерти та викладачі профільних навчальних закладів України об’єдналися, щоб створити навчальну онлайн-платформу IPL (з листопада 2021 року має назву DEEP). Програма розрахована на студентів, які навчаються за технічними спеціальностями та планують працювати у газовидобувній галузі.

Independent Petroleum Leaders (IPL) — онлайн-платформа на якій фахівці зі значним практичним досвідом розповідають про різні аспекти пошуку, видобутку та переробки вуглеводнів. За словами учасників, їх мета полягає у просвітницькій діяльності та обміні досвідом із реалізації успішних кейсів у газовидобувній галузі. Для студентів це унікальна інформація, яку вони точно не знайдуть у підручниках. Для представників галузі це розвиток потенційних співробітників і можливість поділитися досвідом.

Унікальність платформи полягає у тому, що досвідчені фахівці діляться реальними кейсами найбільших компаній, розповідають про актуальні теми газовидобутку. У ході лекцій студенти можуть дізнатися, які сучасні підходи та нові технології використовують провідні компанії галузі. Навчальні семінари в першу чергу розраховані на студентів, які планують працювати в газовидобувній галузі. Лекції проводяться у вигляді інтерактивів, «живого» спілкування у прямому ефірі, через онлайн-портали. Після ефіру відео можна переглянути на ютуб-каналі проєкту.

“Це вже другий тиждень нашого проєкту. Спочатку він планувався виключно для студентського чаптеру Харківського політехнічного інституту. Адже до нашої спілки активно надходили зауваги, що через карантин призупинилося навчання. Ми хотіли допомогти студентам, тому пустили клич у соціальних мережах. Почали знаходитись експерти. Одним із перших відгукнулося та підтримало АТ «Укргазвидобування». Ми почали помічати, що кількість учасників збільшується, до нас приєднувалися різні міста. Згодом почали долучатися і співробітники галузі. У цей момент ми зрозуміли, що проєкт необхідно розвивати та виводити його на новий рівень”, – розповів співорганізатор навчальної платформи Михайло Братах.

У планах організаторів продовжити цю ініціативу мінімум на період карантину. Але, як відмітив Михайло Братах, IPL може стати гарним навчальним стартапом для представників галузі, експертів і студентства.